24.10.2017

Сторінка завідувача ДНЗ »

Кодекс поведінки в дитячому закладі

1. При вході вихователя в приміщення - взаємне вітання вихователя, дітей, батьків.
2. Обмінюватися добрими словами один з одним.
3. «Спасибі», «будь ласка», «дякую» - ввічливі слова повинні бути на слуху у дитини.
4. Коли батьки приходять за дітьми, поведінка дорослих має відповідати етичним нормам взаємоповаги.

Щоб підняти планку шанобливого ставлення батьків до вихователя, а значить, і до дитячого саду, вихователям необхідно ознайомитися з правилами професійного етикету, який включає в себе:
1. Зовнішній вигляд;
2. Манеру говорити;
3. Тембр голосу;
4. Шанобливе ставлення до оточуючих;
5. Ніяких сторонніх розмов при дітях;
6. Не забувати казати ввічливі слова не тільки дітям, але і товаришам по службі;
7. Вміти від щирого серця відгукуватися і не говорити односкладово: «Так», «Ні» ...;
8. Перед сном кожній дитині поправити ковдру і погладити по голівці;
9. Не рекомендується обурено говорити про погану поведінку дитини батькам, необхідно прийняти доброзичливе участь у виявленні причини такої поведінки;
10. Завжди тримати себе рівно, стримано;
11. Вислуховувати скарги обурених батьків, не перебиваючи і не виправдовуючись, а коли сплеск емоцій спаде, спокійно і коротко висловити свою думку;
12. Кожна дитина повинна чути в конфліктній ситуації спокійний, упевнений голос вихователя.

При такій поведінці дорослих дитина щодня непомітно починає пізнавати етикетні норми поведінки, основа яких - доброзичливе спілкування.
Якщо вихователь засвоїв основні правила професійного етикету, він вже досяг першого ступеня в розвитку серцевого слуху у своєму підопічному. Тепер треба допомогти дитині пізнати самого себе і свої можливості.
Моральна культура в значній мірі визначає зміст і результативність розвитку людини як особистості, звідси і необхідність нових форм виховання.